صورت ایران پرونده راننده پلاستیک پلاستیک

صورت: ایران پرونده راننده پلاستیک پلاستیک اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار اجتماعی پرونده سپنتا نیکنام بالاخره امروز در مجمع بسته می شود؟

بالاخره بعد از چند هفته به تعویق افتادن عنوان بررسی اوضاع سپنتا نیکنام در مجمع تشخیص، قرار است امروز این عنوان در خلال بحث راجع به قانون حضور اقلیت ها در شوراها

پرونده سپنتا نیکنام بالاخره امروز در مجمع بسته می شود؟

پرونده سپنتا نیکنام بالاخره امروز در مجمع بسته می شود؟

عبارات مهم : پرونده

بالاخره بعد از چند هفته به تعویق افتادن عنوان بررسی اوضاع سپنتا نیکنام در مجمع تشخیص، قرار است امروز این عنوان در خلال بحث راجع به قانون حضور اقلیت ها در شوراهای شهر بررسی شود.

به گزارش روزنامه خراسان ؛این مطلب را مصباحی مقدم عضو مجمع اعلام کرده و گفته است: «بهتر است مدیر جمهور و دیگر اعضایی که نظراتی دارند، در جلسه و مباحث فعالانه شرکت کنند.» در هفته های گذشته ظاهرا بررسی اوضاع این عضو زرتشتی شورای شهر یزد، همواره یکی از مباحث مورد دستور کار در مجمع تشخیص بوده است.

دیروز حجت الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم، با انتقاد از اظهار نظر افراد بی اطلاع راجع به روند بررسی های مجمع گفت: به تازگی روزنامه همبستگی و بعضی اشخاص، اظهاراتی در عنوان پرونده آقای سپنتا نیکنام به این جانب منتسب کرده و گفته اند که این عنوان با نظر دبیر مجمع (محسن رضایی) از دستور کار مجمع از بین بردن شده است که کاملا کذب هست. چندی پیش محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص راجع به این شایعه از خود دفاع کرده و گفته بود: «در فروردین ماه، مهلت 3 ماهه پیگیری به پرونده سپنتا نیکنام تمام شده است بود. اگر پیگیری به آن را تمدید نمی کردیم، نظر شورای نگهبان قطعی و از دستور کار مجمع خارج می شد. با پیشنهاد این جانب و موافقت آیت ا… شاهرودی، تمدید پیگیری که طبق آیین نامه حداکثر یک سال می تواند باشد، انجام شد.»

پرونده سپنتا نیکنام بالاخره امروز در مجمع بسته می شود؟

به گزارش فرارو سپنتا نیکنام عضو منتخب شورای اسلامی شهر یزد است که در پی شکایت یک نامزد اصولگرا و عطف به آیین نامه تازه شورای نگهبان راجع به ممنوعیت حضور اقلیت های مذهبی در شوراها، عضویت اش به حالت تعلیق در آمد. در پی این عنوان مجلس مصوبه «حضور اقلیت ها در شوراهای شهر و روستا» را به تصویب رساند ولی در پی مخالفت شورای نگهبان این عنوان به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع شد. اکنون باید منتظر ماند و دید پرونده سپنتا نیکنام بالاخره امروز در مجمع بسته می شود؟

درخواست سپنتا از روحانی

بالاخره بعد از چند هفته به تعویق افتادن عنوان بررسی اوضاع سپنتا نیکنام در مجمع تشخیص، قرار است امروز این عنوان در خلال بحث راجع به قانون حضور اقلیت ها در شوراها

در همین حال روز گذشته سپنتا نیکنام در گفت و گویی از مدیر جمهور خواست در جلسه امروز مجمع از او دفاع کند. این عضو شورای شهر یزد در مصاحبه ای با همشهری، از روحانی درخواست کرد به غیبت هایش در مجمع تشخیص مصلحت نظام آخر دهد و در جلسه این نهاد، از حضور اقلیت ها در شوراهای شهر دفاع کند. به گزارش ایسنا تصویب طرح حضور اقلیت ها در شوراها، درجلسه مجمع به رای دو سوم اعضای مجمع نیاز دارد.

واژه های کلیدی: پرونده | شورای شهر | شورای اسلامی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs